Музеї Харківщини

Барвінківський краєзнавчий музей

Барвінківський краєзнавчий музей ::Музеї Харківщини

Контакти

Адреса  64701, Барвінківський р-н, м. Барвінкове, вул. Першотравнева, 5 (мапа / прокласти маршрут)

Телефон (05757) 4-11-52
(05757) 4-12-76

Електронна пошта 

Веб-сайт http://bcm1936.livejournal.com

Керівник: Мітін Юрій Іванович

Відвідування

Час роботи Щодня 9:00-16:00, перерва 12:00-13:00

Ціни Вартість квитка на 1 виставку складає:
• для дорослих – 1,5 грн;
• для учнів та студентів – 0,5 грн.

Вартість екскурсії – 3 грн.

Анонси

Новини

дивитися всі новини...

Музей сьогодні

Краєзнавче відділення музею. Зала природи й археології
Фрагмент зали 1 після реекспозиції 2009 р.
Зала 2. Загальний вигляд лівої частини експозиції
Фрагмент експозиції зали 2
Зала 3. Особисті речі художниці М.Д.Раєвської-Іванової
Зала 4. Фрагмент експозиції
Зала 5. Фрагмент експозиції
Картинна галерея. Анонімний автор. Портрет Івана Барвінка
Картинна галерея. І.Плис. Недільний день в слободі Барвінковій. Полотно, олія. 1957 р.

показати всі фото
Картинна галерея. І.Макогон. Портрет матері. Бронза, лабрадор. 1976 р.

Дістатися до музею можна залізничним транспортом (станція Барвінкове Донецької залізниці), автомобільним (автобусне сполучення з містами Харків, Ізюм, Слов`янськ, Краматорськ та ін.)

Діючі експозиції і виставки:
Краєзнавче відділення музею має 6 виставкових зал: природничо-археологічний; чотири зали присвячені історичним періодам розвитку міста і району; шоста зала призначена для тимчасових експозицій.
Художній відділ має 4 виставкові зали. В них представлені роботи як відомих професійних художників – І.Макогона, Р.Раєвської-Іванової, П.Супоніна, І.Плиса, так і барвінківських художників-аматорів.

Фондові колекції:

Фондова колекція містить понад 10000 предметів, з яких більш як 2500 речових (старожитності – предмети та знаряддя праці, одяг, посуд тощо), майже 500 предметів декоративно-ужиткового призначення, більше 1300 предметів образотворчого мистецтва (колекції картин І.Плиса, П.Супоніна, скульптури І.Макогона), фотодокументи та ін.

Перелік послуг, що надаються:

Надаються музейні послуги (екскурсії), консультації з музейної справи та історії краю, ведеться листування з зацікавленими особами, робота з підготовки до організації екскурсійних послуг по місту і району.
Серед відвідувачів музею громадяни України, Греції, Канади, Німеччини, Росії та інших країн.

Історія музею


Музей створено в 1936 році художником і краєзнавцем, збирачем старожитностей І.О.Плисом. Перший директор - І.С.Дяченко. До війни музей працював на громадських засадах. У війну 1941-1945 рр. музей припинив роботу, був пограбований.

Після першого звільнення міста від окупантів взимку 1942 р. рішенням Харківської обласної ради №175 від 26.03.1942 р. музей повинен був відновити роботу, але втілити в життя рішення не вдалося – місто було окуповане вдруге.

Після війни в 1946 р. музей був реорганізований і відновив роботу. Розташовувався він в приміщенні міського кінотеатру, де займав площу 59 кв. м., з них під експозицією було 35 кв. м. Мав 1929 музейних предметів.

В 1950 р. музей знову було закрито.

В 1960 р. завдяки клопотанням І.Дяченка музей знову було відкрито і розташовано в аварійному приміщенні. Через півтора року його знову було закрито. І після першого, і після другого його закриття найцінніші експонати вивозилися в інші музеї.

В 1974 році музей знову відкрито, але як художній. В ньому були виставлені роботи І.О.Плиса та інших авторів (Васильківського, Раєвської-Іванової).

3 березня 1990 р. Постановою Ради Міністрів УРСР за № 50 було прийняте рішення про створення в Барвінковому краєзнавчої філії Харківського історичного музею. 3 квітня того ж року було видане відповідне розпорядження голови виконкому Харківської обласної ради народних депутатів О.С.Масельського. Музей було вирішено розташувати в будівлі початку 20 ст. за адресою: вул. Першотравнева, 5.

В травні 2003 р. в сусідньому приміщенні (вул. Першотравнева, 3) було відкрито художній відділ (картинну галерею) Барвінківського краєзнавчого музею.
Вхід
Про проект