ДАТА: 6.04.2017

Фотовиставка Володимира Оглобліна «Нескучне...»

Володимир Оглоблін народився 1954 року в Харкові. 1980 року закінчив Харківський державний університет (історичний факультет), де вперше доторкнувся до фотографічної творчості. З 1990 року по теперішній час професійно працює в галузі художньої та рекламної фотографії (рекламне агентство «Ірис» м. Харків). З 2014 року – керівник авторської школи фотографії.

Член Спілок фотохудожників України (з 1989 р.) і Росії (з 1994 р.).

Учасник численних вітчизняних та зарубіжних фотовиставок і конкурсів фотографії. На рахунку В. Оглобліна більше ніж 30 персональних фотовиставок. Видано понад 20 книг і фотоальбомів з використанням авторської фотографії.

На виставці представлено фотографії, зроблені Володимиром Оглобліним у селі Нескучне під Харковом, де колись знаходився родовий маєток сім'ї Лансере-Серебрякових і де народилася відома художниця Зінаїда Серебрякова. Сама садиба до наших днів не збереглася, однак природа того краю, ймовірно, мало змінилась за останнє сторіччя. Відомо, що в Нескучному художницею було написано чимало картин, в своїх мемуарах вона захоплено згадує мальовничі поля і рівнини, колоритну зовнішність місцевих жителів.

Володимир Оглоблін дізнався про те, що батьківщина З. Серебрякової знаходиться зовсім поруч, у 30 кілометрах від Харкова, випадково, а дізнавшись, вирішив неодмінно відвідати Нескучне. Так він згадує про першу фотозйомку, проведену тут 2003 року: «Знімати почав одразу і якось несподівано легко. Я вигадав гру з часом і ... занурився в самий початок минулого століття. Саме тут блукала з мольбертом юна Зінаїда Лансере, і їй майже нічого не доводилося шукати або придумувати – все було на поверхні. Ось різнобарвне стадо корів «пливе» в ранковому рожевому тумані, і я знімаю його прямо навпроти сонця; легке павутиння літає і тане в заростях золотистого очерету...»

Фотохудожник повертався сюди неодноразово, розшукував мотиви, які надихали Серебрякову, знімав природу села і найближчих околиць у різні пори року: влітку, восени, взимку і навесні. Але знімки Оглобліна – це зовсім не фотокопії картин художниці, це – сучасні пейзажі. У той же час, знімаючи природу, Оглоблін намагався зберегти відчуття того часу, в якому жила і творила Зінаїда Серебрякова. Простір, безкраї луки, що йдуть за горизонт, ефектні хмари на блакитному небі, спокійна поверхня річки – все це відобразив фотохудожник.

Володимир Оглоблін завжди знаходиться в пошуку краси, яка не завжди на видноті. Виставкою «Нескучне ...» він через пейзажну фотографію намагається привідкрити для глядача дивовижний світ Зінаїди Серебрякової. Роботи В. Оглобліна передають невловимий настрій захоплення красою рідного краю, який не можна побачити буквально на фотографіях, а можна тільки відчути.

Виставка працює щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:40
за адресою: вул. Жон Мироносиць, 9 (виставкова зала ХХМ)