ДАТА: 29.07.2017

Птахи та квіти

«Квіти та птахи» – під такою назвою у виставковій залі Харківського художнього музею експонується персональна виставка Альони Кічкіної, яка є вже не першою у творчій біографії харківської художниці. В експозиції представлено понад п`ятдесят творів, створених в останні три роки. Це декоративний розпис у вигляді панно, розпис на виробах із деревини, металевих тацях, а також колекція шовкових хустин, що створена за мотивами картин художниці.

Альона Кічкіна займається декоративним розписом у авторській акварельній техніці, в якій об'єднала традиції різних країн світу: Iндії, Китаю, Росії, Туреччини, України.

Вона дуже творча, багатогранна натура. На даному етапі своєї творчості спирається на традиційний петриківський розпис, який виконує в сучасному стилі зі своїм трактуванням колориту і композиції, і китайський живопис гохуа. Захопившись східною культурою, Альона навчалася в Пекіні і Тяньдзині і виконує твори в класичному стилі, традиційними фарбами на рисовому папері.

Століттями формувалися лінії і візерунки розписів багатьох країн світу. До недавнього часу мало хто з художників використовував у своїх роботах елементи народної творчості. Але саме Альона доносить до більшості з нас у своїх творіннях ті цінності, які залишили нам наші пращури.

Альона Кічкіна народилася 1981 року.
Освіта: Міжнародний Слов'янський університет, спеціальність «Міжнародні відносини».
Харківський Педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, факультет «Художньо-графічний».
З 2011 року займається декоративно-прикладним мистецтвом, зокрема петриківським розписом.
З 2012 року бере участь у художніх виставках. Постійний учасник обласних та всеукраїнських виставок.

Твори Кічкіної експонувались на багатьох виставках, починаючи з 2012 року, як в Україні (м. Київ, м. Харків), так і за її межами: Польщі (м. Люблін, м. Щецин), Німеччині (м. Мюнхен), Греції ( м. Лутракі).

Акварельна авторська техніка Альони Кічкіної є сучасною інтерпретацією народного мистецтва, в якій вона об'єднує традиції з власним баченням, майстерно втілюючи це в роботах останніх років. А натхненням служать все ті ж мотиви народної творчості.

Виставка працює щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:40
за адресою: вул. Жон Мироносиць, 9