ДАТА: 22.03.2017

«Варіації на тему пейзажу»

Федосеєнко Андрій Іванович (нар. 1966 року в м. Первомайський Харківської обл.). 1989 року закінчив театральне відділення Харківського державного художнього училища, де навчався у заслуженого художника України П.А. Шигимаги. У 1980-х рр. стажувався в Академії мистецтв ім. І.Ю. Рєпіна (м. Санкт-Петербург) у майстерні Є.Є. Мойсеєнка. 1995 року закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. Його наставниками були народний художник України А.М. Константинопольський, заслужений діяч мистецтв України Є.П. Єгоров. У 2004 році захистив диплом магістра в Харківській державній академії дизайну і мистецтв.

З 1986 р. – реставратор Кримської філії Інституту археології НАН України. Брав участь в археологічних експедиціях у Криму. У 1995-2007 рр. викладав у Харківській державній академії дизайну і мистецтв. З 2007 року – старший викладач Харківського національного автодорожнього університету. Автор наукових публікацій з проблем реставрації. Учасник республіканських виставок з 1982 р. Почесний член художньо-реставраційного об'єднання «Red horse», до 2011 року – його голова. Почесний член Бахчисарайської організації кримських художників. Член Національної спілки художників України (з 2000 р.) Постійний учасник всеукраїнських та міжнародних пленерів.

Твори А.І. Федосеєнка зберігаються в державних і приватних музеях і колекціях України, Росії, Польщі, Німеччини, США, Об'єднаних Арабських Еміратів.

Для любителів пейзажу персональна виставка Андрія Федосеєнка – справжнє свято. Вся вона – симфонія кольору, вражень, тем, що викликають яскраві емоції, асоціації, спогади. Тут є чому дивуватися і чим захоплюватися. Багато років роботи на пленері розвинули у художника вміння схоплювати і запам'ятовувати ті миті життя, які дозволяють глядачеві побачити в привичному і давно знайомому те, що раптом зупиняє погляд, викликає бажання зрозуміти задум автора. А.Федосеєнко не просто пильний, він надзвичайно чутливий до непомітної краси натури. З звичних, здавалося б, нічим ні примітних видів, він знімає завісу буденності і дозволяє, радіючи, розпізнати «безліч чудасій».

В експозиції представлено видові твори, присвячені природі рідного краю та знаковим місцям міст і сіл України. Краєвиди створено з натури, але робочими попутно-пізнавальними етюдами їх не назвеш. Візуальне сприйняття дійсності в них вже творчо переосмислено. Ця виставка – світ, заснований на реальних враженнях живописця, уважно і з любов'ю їм сприйнятий і відображений. Сюжети картин побудовано на почуттях і переживаннях, випробуваних автором у найрізноманітніші за своєю силою життєві моменти.

Виставка дозволяє розглядати творчість митця в різних тематичних і фабульних варіаціях. Тут традиційні пори року і доби, і їх перехідні стани. Може трохи з більшим інтересом до теми снігу і в'янення природи, але тим яскравіше сприймаєш на їх фоні літню розкіш різнотрав'я і весняне цвітіння запашних квітів. Тут традиційна зміна настроїв у природі. З невеликим пріоритетом у легку негоду і похмурість, і від того світлі ранки і сонячні дні виглядають ще дзвінкіше. Все це ті самі маркери, які визначали український пейзажний живопис у XX столітті. У своїй творчості художник продовжує кращі традиції вітчизняних митців реалізму, і це особливо цінно в XXI столітті, зламаному вседозволеністю авангардизму і самовираження.

Краєвиди А.Федосеєнка побудовано на тонких переходах кольору, що підкреслюють гармонію світу. Але йому підвладні і декоративні композиції, в яких яскраві плями забарвлення і пластика ліній, що заповнюють площину полотна, нагадують про яскравість народного мистецтва. Художник відверто насолоджується кольором – його емоціями, енергією, пластикою. Але в кожному творі незмінно одне: бажання митця поділитися своїми відкриттями світу з глядачами, показати, як мить може перетворитися у вічність.

Унікальності виставці додає і те, що більшість представлених картин експонуються вперше.

Виставка працює щодня, крім вівторка, з 09.03.17 по 30.03.17 за адресою: вул. Жон Мироносиць, 9
Довідки за тел.: 706-33-94