ДАТА: 12.08.2017

Виставковий проект «Земля Ізраїлю»

До 173-ї річниці від дня народження І.Ю. Рєпіна

Проект «Земля Ізраїлю» і альбом «Земля Ізраїлю і І.Ю. Рєпін» (авт. Галина Подольська, Ізраїль), який буде презентовано, представляє колекцію творів 27 ізраїльських художників, переданих у дар Харківському художньому музею. Автори полотен прагнуть через передачу особливостей природи, зумовлених географічним положенням країни, через зображення знакових релігійних святинь, пам'яток архітектури дати цілісне уявлення про образ Землі Обітованої.

Виставковий проект «Земля Ізраїлю» приурочений до 173-ї річниці від дня народження І.Ю. Рєпіна. Для самих авторів – членів Об'єднання професійних художників Ізраїлю, вихідців з країн східноєвропейської діаспори, ім'я Рєпіна свято, його особистість і нині надихає художників Ізраїлю.

Ілля Юхимович бував на Святій Землі. І в Єрусалимі в церкві Олександра Невського, одна зі стін якої примикає до Храму Гробу Господнього, можна побачити подаровану їм картину – живописний етюд «Несіння хреста» з дарчим написом на звороті, виконаний ним у 1898 році.

Виставка є частиною міжнародного благодійного проекту «Ізраїль – Україні», що спрямований на зміцнення партнерських відносин між країнами в галузі культури. Його поетапно здійснює Об'єднання професійних художників Ізраїлю та Україно-ізраїльський центр освіти, науки і культури – структурний підрозділ Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини (UKRIS). Автор проекту – доктор філологічних наук Галина Подольська.

Виставка працює щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:40
за адресою: вул. Жон Мироносиць, 9