Барвінківський краєзнавчий музей

Барвінківський краєзнавчий музей

Комплексний

Адреса: 64701, м. Барвінкове, вул. Першотравнева, 5

Телефони: (05757) 4-11-52 (05757) 4-12-76

Графік роботи: Щодня 9:00-16:00, перерва 12:00-13:00

Ціни
Вартість квитка на 1 виставку складає:
• для дорослих – 1,5 грн;
• для учнів та студентів – 0,5 грн.

Вартість екскурсії – 3 грн.

Детальніше

Директор: Мітін Юрій Іванович

Сайт: http://bcm1936.livejournal.com

Email: barvinkove_nashkray@meta.ua

Статус: • Районний (Міський)

Тип власності: Комунальний

Дістатися до музею можна залізничним транспортом (станція Барвінкове Донецької залізниці), автомобільним (автобусне сполучення з містами Харків, Ізюм, Слов`янськ, Краматорськ та ін.)

Діючі експозиції і виставки:
Краєзнавче відділення музею має 6 виставкових зал: природничо-археологічний; чотири зали присвячені історичним періодам розвитку міста і району; шоста зала призначена для тимчасових експозицій.
Художній відділ має 4 виставкові зали. В них представлені роботи як відомих професійних художників – І.Макогона, Р.Раєвської-Іванової, П.Супоніна, І.Плиса, так і барвінківських художників-аматорів.

Фондові колекції:

Фондова колекція містить понад 10000 предметів, з яких більш як 2500 речових (старожитності – предмети та знаряддя праці, одяг, посуд тощо), майже 500 предметів декоративно-ужиткового призначення, більше 1300 предметів образотворчого мистецтва (колекції картин І.Плиса, П.Супоніна, скульптури І.Макогона), фотодокументи та ін.

Перелік послуг, що надаються:

Надаються музейні послуги (екскурсії), консультації з музейної справи та історії краю, ведеться листування з зацікавленими особами, робота з підготовки до організації екскурсійних послуг по місту і району.
Серед відвідувачів музею громадяни України, Греції, Канади, Німеччини, Росії та інших країн.

Історія музею

Музей створено в 1936 році художником і краєзнавцем, збирачем старожитностей І.О.Плисом. Перший директор - І.С.Дяченко. До війни музей працював на громадських засадах. У війну 1941-1945 рр. музей припинив роботу, був пограбований.

Після першого звільнення міста від окупантів взимку 1942 р. рішенням Харківської обласної ради №175 від 26.03.1942 р. музей повинен був відновити роботу, але втілити в життя рішення не вдалося – місто було окуповане вдруге.

Після війни в 1946 р. музей був реорганізований і відновив роботу. Розташовувався він в приміщенні міського кінотеатру, де займав площу 59 кв. м., з них під експозицією було 35 кв. м. Мав 1929 музейних предметів.

В 1950 р. музей знову було закрито.

В 1960 р. завдяки клопотанням І.Дяченка музей знову було відкрито і розташовано в аварійному приміщенні. Через півтора року його знову було закрито. І після першого, і після другого його закриття найцінніші експонати вивозилися в інші музеї.

В 1974 році музей знову відкрито, але як художній. В ньому були виставлені роботи І.О.Плиса та інших авторів (Васильківського, Раєвської-Іванової).

3 березня 1990 р. Постановою Ради Міністрів УРСР за № 50 було прийняте рішення про створення в Барвінковому краєзнавчої філії Харківського історичного музею. 3 квітня того ж року було видане відповідне розпорядження голови виконкому Харківської обласної ради народних депутатів О.С.Масельського. Музей було вирішено розташувати в будівлі початку 20 ст. за адресою: вул. Першотравнева, 5.

В травні 2003 р. в сусідньому приміщенні (вул. Першотравнева, 3) було відкрито художній відділ (картинну галерею) Барвінківського краєзнавчого музею.