Кабінет-музей Заслуженого професора Миколи Сергійовича  Бокаріуса

Кабінет-музей Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса

Галузевий

Адреса: 61177, м. Харків, вул. Золочівська, 8-а

Телефони: +380573709194

Графік роботи: вівторок-четвер з 10.00 до 15.00. До відвідування запрошуються організовані групи за заздалегідь узгодженими письмовими заявками. Кількість відвідувачів у групі – не більше 15 осіб

Ціни
безкоштовно

Детальніше

Директор: Філіпенко Наталія Євгенівна - провідний науковий співробітник лабораторії теоретичних досліджень та редакційно-видавничої діяльності ХНДІСЕ, кандидат юридичних наук, доцент

Сайт: http://www.hniise.gov.ua/14000-kabnet-muzei.html

Facebook: Кабінет-музей-Заслуженого-професора-МСБокаріуса-151211395660281

Email: hniise@hniise.gov.ua

Статус: • при підприємстві, установі, організації

Тип власності: Не юридична особа

Кабінет-музей Заслуженого професора Миколи Сергійовича Бокаріуса розташовується на території Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України. Музейне приміщення складається з експозиційної зали розміром 20 м2.


Загальна кількість музейних експонатів становить більше 1000 екземплярів.В основу дизайну нової експозиції кабінету-музею Заслуженого професора М. С. Бокаріуса покладено принцип демонстрації експонатів як унікальних об'єктів, що об'єднані в тематичні, стилістичні та типологічні блоки. Таке рішення дозволяє оцінити значення кожного предмета з точки зору часу, стилю, значення, акцентуючи увагу на його самоцінності. Сценарій огляду будується виходячи з просторового рішення експозиції, не тільки змістовно (по типології, тематиці, стилістиці та хронології), а й візуально. Подібне просторове рішення експозиції дозволяє музею найбільш ефективно і цікаво організувати екскурсії та спеціальні програми.


Заслужений професор Микола Сергійович Бокаріус, видатний судовий медик і криміналіст, засновник Харківського кабінету науково-судової експертизи, фундатор криміналістичного напрямку в судовій медицині зробив величезний внесок у розвиток експертного потенціалу Харківського НДІ судових експертиз, який носить його ім’я, створив харківську наукову школу судових експертів, представники якої залишили свій слід не тільки в історії судової експертизи, а й на сьогодні демонструють потужний науковий потенціал. Враховуючи наведене, важливим є збереження пам’яті про М. С. Бокаріуса.


Керівництвом Харківського НДІ судових експертиз було прийнято рішення про відтворення кабінету-музею М. С. Бокаріуса, реставрацію його воскової скульптури та поповнення колекції експонатів. Музейна справа на сьогодні є одним із головних соціальних інститутів, що виконує функцію формування історичної пам’яті.


Донесення до наукової спільноти працівників судово-експертних установ, студентів та інших відвідувачів якомога більшого обсягу інформації про видатну особистість М. С. Бокаріуса – головне завдання створеного кабінету-музею. У кабінеті-музеї М. С. Бокаріуса містяться рідкісні, унікальні експонати, з якими можуть ознайомитися відвідувачі музею. Книжковий фонд музею налічує більше семисот раритетних автентичних видань, більшість з яких належала родині професора.


На сайті Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз з’явився віртуальний 3D-тур по «Кабінету-музею Заслуженого професора М. С. Бокаріуса».


Кожен бажаючий зможе «відвідати» музей та здійснити оглядову екскурсію по його приміщенню. Завдяки високій інтерактивності віртуального 3D-тура, експозиція музею сприятиме творчому діалогу з відвідувачами та надасть можливість отримати цікаву та невідому їм раніше інформацію про життя та діяльність видатного вченого, оцінити значення кожного експоната з точки зору часу, стилю,  значення, акцентуючи увагу на його самоцінності.


Адреса 3D-туру – http://www.hniise.gov.ua/14000-kabnet-muzei.html