Музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка

Музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка

Комплексний

Адреса: 63400, м. Зміїв, вул. Широнінців, 25

Телефони: +380(5747)3-17-06

Детальніше

Директор: Коловрат-Бутенко Юрій Олександрович

Сайт: http://lycei1museum.at.ua

Email: lycei1museum@at.ua

Статус: • при навчальному закладі

Тип власності: Не юридична особа

Музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка складається з відділів:
історії навчального закладу, історичного краєзнавства, художнього, архівного географічного краєзнавства та екології, а також музею іграшки.


Заснований 14 травня 1966 року.


Екскурсії проводяться учнями ліцею-членами гуртків "Юні музеєзнавці", "Юні екологи", "Юні краєзнавці".

Історія музею

Напередодні 50-річчя революції 1917-го, 14 травня 1966 року, у Зміївській середній загальноосвітній школі № 1 було створено Музей Бойової слави (наказ Міністерства освіти УРСР № 39). При Музеї працював постійнодіючий гурток «Червоні слідопити». Головна увага на той час приділялася вивченню подій революцій 1917 року та Громадянської війни 1917–1921 років, біографіям ветеранів Червоної Армії. З плином часу дослідницькі інтереси працівників Музею Бойової слави та школярів перейшли до вивчення подій Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, біографій її ветеранів.


Разом з тим проводиться робота з вивчення історії рідного краю та історії навчального закладу. Велику роботу у цьому напрямку проводили Оксана Сидорівна Журко (організатор створення Музею), Георгій Георгійович Єрьомін (учитель географії), Світлана Василівна Хохітва (завуч школи, учитель англійської мови).


За майже півстолітню історію Музей Бойової слави Зміївської середньої школи № 1 накопив декілька тисяч експонатів, рукописів спогадів ветеранів усіх війн періоду 1917–1945 років.


За вагомі досягнення у пошуковій та краєзнавчій роботі Постановою Ради Міністрів № 133 від 13 травня 1988 року Зміївській (Готвальдівська у 1976–1990 роках) середній загальноосвітній школі було надано ім'я двічі Героя Радянського Союзу Захара Карповича Слюсаренка.


1991 року за ініціативи Георгія Георгійовича Єрьоміна у місті Змієві було створено Зміївський краєзнавчий музей. Більша частина матеріалів та фондів Музею Бойової слави було передано новоствореній установі. Тому школярі-пошуковці та працівники Музею активізують роботу по збору та обробці нових матеріалів: документів, (авто)біографій відомих зміївчан, фотографій міста та району. У першій половині 1990-х років створено етнографічний куточок, музей хліба. Зібрано матеріали про воїнів-афганців та видатних земляків: орденоносців, учених, генералів, дипломатів, Героїв Радянського Союзу та Соціалістичної Праці.


27 серпня 1996 року Музей було перереєстровано як історико-краєзнавчий музей Зміївської загальноосвітньої середньої школи № 1 (реєстраційний № 498). Чергова перереєстрація музейної установи відбулася 20 листопада 2001 року.


8 листопада 2011 року, у зв'язку зі 140-річчям навчального закладу (який на цей час вже мав назву Зміївський ліцей № 1 імені двічі Героя Радянського Союзу З. К. Слюсаренка), історико-краєзнавчий музей було реорганізовано у музейний комплекс Зміївського ліцею № 1 імені З. К. Слюсаренка і отримав сучасну структуру.