Первомайський краєзнавчий музей

Первомайський краєзнавчий музей

Адреса: 64105, м. Первомайський, мрн. 3, б.35

Телефони: (05748) 3-73-46

Графік роботи: Вівторок - п'ятниця 9:00-17:00 Субота 10:00-15:00

Ціни
Вартість квитка на 1 виставку складає:
• для дорослих – 3 грн;
• для дітей – 1 грн.

Вартість екскурсії:
• для дорослих – 3 грн;
• для дітей – 1 грн.

Детальніше

Директор: Логінова Марина Юріївна

Статус: • Районний (Міський)

Тип власності: Комунальний

Проїзд до музею з м. Харків: електропоїздом до станції Лихачеве або автобусом до м. Первомайський.

Музейна колекція складає близько 16 тисяч предметів. Інтерес представляють етнографічні експонаті, документи, рідкісні фотографії.

В даний час музей працює у виставковому режимі.
Відкриті наступні стаціонарні виставки:
«Етнографія краю»;
«Первомайщина у роки Великої Вітчизняної війни»;
«Відомі земляки»;
«Збережемо мир і культуру»;
«Мій рідний край».

Особливою увагою користується розділ«Відомі земляки», розташований у музично-театральній вітальні музею. В ньому представлені меморіальні комплекси трьох знаменитих земляків: народного артиста РРФСР, соліста Великого театру (м. Москва) Василя Родіоновича Петрова; народного артиста СРСР, майстра художнього слова Дмитра Миколайовича Журавльова; відомого українського художника Андрія Васильовича Короткова. Екскурсії у музично-театральній вітальні супроводжуються записами виступів В.Петрова та Д.Журавльова. Тут традиційно, у жовтні місяці, проходить міський конкурс юних читців, присвячений пам'яті Д.М.Журавльова.

В експозиції, що присвячена подіям Великої Вітчизняної війни на Первомайщині, представлені унікальні матеріали з фондів музею - документи, фотографії, карти, особисті речі ветеранів, зброя періоду Великої Вітчизняної війни.

У виставкових залах постійно на тимчасових виставках представлені роботи сучасних художників та народних майстрів.

З метою розширення тематики виставкової роботи музей активно співпрацює з іншими музеями, громадськими організаціями та приватними особами. Так, у 2010 році в музеї відбулася виставка робіт відомого скульптура з м. Києва Олексія Леонова, а в 2012 році, в рамках співпраці музею з дослідницьким центром у Лібенау (Німеччина) відкрилася міжнародна виставка «Набат пам'яті», присвячена колишньому в'язню 4 нацистських таборів Карлу Паюку (мешканцю нашого міста).

Завдяки співпраці музею з Первомайської громадською організацією центром «Відродження Культури» в музеї представлена виставка, присвячена першому міжнародному договору про захист культурних цінностей Пакту Реріха та Прапору Миру.

Робота з патріотичного та морально-естетичного виховання молоді на проводиться на основі музейної та гуманної педагогіки. Крім звичайних оглядових та тематичних екскурсій, бесід, презентацій нових виставок, постійно проводяться творчі конкурси для школярів, акції, концерти та демонструються мультимедійні програми. Традиційно з 2011 року в музеї проводиться міжнародна акція для молоді «Дзвін Миру в День Землі».

Історія музею

Музей історії Первомайського району був відкритий у квітні 1978 року на громадських засадах. У 1981р. рішенням Колегії Міністерства культури Української РСР музею було присвоєне звання «Народний». У 1992 р. музей був прийнятий в комунальну власність Первомайської міської ради народних депутатів (Рішення №152 від 27.05.1992 р.) Музею було виділено приміщення у великому залі Первомайського міськвиконкому, а в 2000 року було надано нове приміщення в будівлі колишнього дитсадка, де він знаходиться в даний час.

У 2003 році громадською організацією центром "Відродження Культури" в місті було створено універсальний виставковий зал, який працював на громадських засадах, а в 2005 році він був зареєстрований виконкомом Первомайської міської ради як структурний підрозділ відділу культури і туризму. Виставковий зал був створений з метою підвищення культурного рівня населення через залучення до Прекрасного, виховання молоді на зразках справжніх культурних цінностей, відродження кращих традицій народного мистецтва, сприяння розвитку дитячої творчості, організація широкої виставкової діяльності. За роки роботи було проведено 75 виставок, у тому числі міжнародні.

В грудні 2008 р. у результаті реорганізації, здійсненої відділом культури і туризму Первомайського міськвиконкому, музей був об'єднаний з універсальним виставковим залом у єдину структурну одиницю – Первомайський краєзнавчий музей. В даний час краєзнавчий музей, зберігаючи сформовані традиції виставкового залу, проводить широку виставкову діяльність.