Шевченківський краєзнавчий музей

Адреса: 63601, смт. Шевченкове, вул. Леніна, 9

Телефони: (05751) 5-17-45

Графік роботи: Понеділок-П'ятниця 8:00-12:00

Ціни
Відвідування безкоштовне

Детальніше

Директор: Юрченко Любов Іванівна

Статус: • Районний (Міський)

Тип власності: Комунальний

У музеї створена етнографічна експозиція, є зал періоду Великої Вітчизняної війни і експозиція, присвячена післявоєнному періоду Шевченківщини.

За роки діяльності музею його фонди поповнилися (переважно на благодійній основі) майже двома тисячами оригінальних експонатів, які відображають різноманітні сторінки історії та культури, традиції та звичаї місцевого населення, цікаві моменти життя і діяльності представників окремих населених пунктів та трудових колективів, відомих людей регіону, які залишили помітний слід в історії.

Серед експонатів великий інтерес викликають знайдені на території району археологічні пам’ятки, зроблені руками місцевого населення знаряддя праці і предмети побуту, особисті речі і документи жителів Шевченківщини, макети житлових будинків і господарських споруд різних епох.

Історія музею

Шевченківський краєзнавчий музей було відкрито у травні 1985 року за ініціативою краєзнавців району та за підтримки Шевченківського райкому Компартії України і відділу культури виконкому Шевченківської районної ради народних депутатів. До 1991 року музей функціонував на громадських засадах, пізніше у районному відділі культури з’явилася посада директора музею.