Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко

Музей видатних харків’ян ім. К.І. Шульженко

Адреса: 61001, м. Харків, пров. Байкальський, 1

Телефони: (057) 732-69-18

Графік роботи: Понеділок-П'ятниця 10:00-17:00; Субота – за попереднім записом

Ціни
Вартість квитка складає:
• для дорослих – 10 грн;
• для учнів, студентів – 5 грн.

Проведення фото- і кінозйомок окремих експонатів або всієї експозиції виставки.

1. Право на фото- та кінозйомку експонатів в залах музею, що виконується замовником
• без штативу та підсвічування (1 примірник) 4,00грн.
• зі штативом та підсвічування (1 примірник) 5,00 грн.

2. Право на фото- та кінозйомку музейних предметів із фондосховища музею (з розрахунку 1 примірник), що виконуються замовником з підсвіткою, штативом та іншими пристроями:
• для учбово-методичної, науково-дослідної роботи, без права публікації 5 грн;
• для публікації в учбових, наукових виданнях 10 грн;
• для публікації в науково - популярних і художніх виданнях, альбомах, каталогах 20 грн;
• для публікації в календарях, плакатах, інших видах реклами 50 грн.

3. Фотографування, сканування музейних предметів, що виконуються музеєм, за виконання службами музею фотознімків, ксерокопій окрім плати за право відтворення музейних предметів, стягується плата за фактичні видатки відповідно калькуляції на окремі види робіт.

Право користування музейними предметами за науковим інтересом дослідника (за 1 примірник) від 1 до 10 грн. (категорію того чи іншого музейного предмету визначає зберігач фондів музею).

Ксерокопіювання з книжок, брошур, газет, журналів, музейних експонатів, документів з фондів музею, за 1 аркуш - 1 грн.

[i]Примітка: При фотографуванні, ксерокопіюванні неопублікованих музейних предметів усі тарифи збільшуються у 2 рази. [/i]

Детальніше

Директор: Гроссу Олена Анатоліївна

Facebook: https://www.facebook.com/muzeyshulzenko

Email: muzeyshulzenko@mail.ru

Статус: • Районний (Міський)

Тип власності: Комунальний

Музей розташовується в затишному двоповерховому особняку-пам'ятці архітектури ХХ століття.

Експозиція музею унікальна, вона включає в себе документи, фотографії, особисті речі та концертні костюми легенди естради, дозволяючи відвідувачам перейнятися атмосферою тієї епохи, коли пісні Шульженко лунали в кожному будинку. Багата бібліотека музею містить інформацію про життя і творчість великої актриси.

Фондова колекція музею налічує 3502 предмета основного фонду та 2361 предмет науково-допоміжного фонду. Оскільки музей ім. К.І. Шульженко є єдиним на теренах СНД, колекція особистих речей співачки є унікальною.

Фонди музею постійно поповнюються новим експонатами, пов'язаними з життям і творчістю діячів культури і мистецтва, чиї імена пов'язані з Харковом. Так у 2013 році вдовою народного артиста України О.С.Барсегяна було передано 45 одиниць предметів основного фонду. В одному із залів музею представлена постійно діюча виставка «Видатні харків'яни. Знай наших!». Людмила Гурченко, Лесь Курбас, Юрій Богатиков, Анатолій Ефрос, Ісак Дунаєвський, Даніїл Крамер – це лише кілька імен з плеяди видатних харків'ян, про які розповідає виставка.

Ще один зал музею призначено для проведення тимчасових виставок з приватних колекцій живопису, скульптури, фотографії з фондів музею.

Екскурсії, які проводять співробітники музею для школярів і студентів включають в себе інтерактивні елементи, відвідувачі старшого покоління мають можливість поринути у музичну культуру своєї молодості. Захоплююча розповідь про маловідомі факти з життя улюблених артистів доповнює перегляд фільмів, концертних виступів і прослуховування аудіо записів.

Двері музею завжди відкриті для талановитих людей. Тут відбуваються творчі вечори поетів, композиторів і виконавців Слобожанщини.

Історія музею

Музей К. І. Шульженко був заснований в 1995 році за ініціативою родича співачки – харків'янина Б.С. Агафонова. Відкриття музею відбулося 26 травня 1996 року. Створення музею в Харкові, на батьківщині К. І. Шульженко, було підтримано сином співачки та іншими її близькими родичами.
У 2012 році музей було перейменовано в Музей видатних харків'ян ім. К. І. Шульженко.