Харківська міська художня галерея ім. С.В. Васильківського

Харківська міська художня галерея ім. С.В. Васильківського

Адреса: 61057, м. Харків, вул. Чернишевська, 15

Телефони: (057) 706-16-20

Графік роботи: Понеділок-Субота 11:00-19:00

Детальніше

Директор: Тумасян Тетяна Аркадіївна

Сайт: http://mgallery.kharkov.ua/

Facebook: http://www.facebook.com/mgallery.kharkov/

Email: kh.mgallery@gmail.com.ua

Статус: • Районний (Міський)

Тип власності: Комунальний

Найближчі станції метро: Академіка Бекетова, Університет, Історичний музей

Будинок знаходиться у сквері Дзеркального струменя

За час свого існування галерея стала центром сучасного мистецтва, відомим і авторитетним за межами Харкова та України. В активі галереї понад 1000 виставок, кураторських проектів та художніх акцій як на своїй власній площі, так і на виїзді.
Візитівкою галереї став Міжнародний фестиваль молодіжних проектів «NON STOP MEDIA» (2003-2012 рр..). Особливої популярності набув фестиваль вуличного мистецтва StreetArtFest (2009, 2011 рр..), що проходив безпосередньо на вулицях Харкова.
Двічі галерея ставала лауреатом Міжнародних Арт Фестивалів (Київ, 1997, 1998 роки) та нагороджувалась професійними нагородами „Золотий перетин-97” і „Золотий перетин-98” у номінації „Галерея року”.
За результатами арт-рейтингів Асоціації Арт Галерей України та інших професійних рейтингів Харківська міська галерея постійно входить в першу п’ятірку провідних галерей і арт-інституцій країни.
• У галереї кожні два тижня відкриваються нові виставки, як в основному залі так і в АРТпідвалі (площадці для експериментальних та молодіжних проектів). Галерея демонструє сучасне мистецтво українських й іноземних художників, що працюють в найрізноманітніших актуальних художніх техніках.
• У власній колекції знаходяться 39 робіт (фотографії, живопис, графіка, скульптура та декоративно-прикладне мистецтво). Це зібрання творів відомих сучасних митців, що презентували виставки своїх робіт у галереї.
• Галерея проводить мистецькі виставки, фестивалі, акції, презентації, а також літературні читання, музичні концерти, театральні постановки, лекції, майстер-класи, дискусії, круглі столи екскурсії. Одним з пріоритетних напрямків діяльності галереї є інформаційний. Галереєю сформовано банк даних з візуального мистецтва Харкова, який включає в першу чергу інформацію про арт-події і художників самої галереї.

Історія музею

Харківська Міська Художня Галерея – одна з перших в Україні галерей муніципального статусу, заснована наприкінці 1996 року. З 1997 року є членом Асоціації Арт-галерей України та співзасновником журналу «Галерея» Асоціації.