Золочівський історико-краєзнавчий музей

Золочівський історико-краєзнавчий музей

Адреса: 62203, смт. Золочів, вул. Правди, 1

Телефони: (05764) 5-04-60

Графік роботи: Понеділок-П'ятниця 9:00-18:00

Ціни
Відвідування безкоштовне.

Детальніше

Директор: Литвинюк Олена Володимирівна

Статус: • Районний (Міський)

Тип власності: Комунальний

Дістатися до музею з Харкова можна:
• Електропоїздом зі станції Харків – Левада та Харків Пасажирський до станції Золочів.
• Автобусом зі станції метро «23 Серпня».
• Власним автотранспортом проїзд трасою Харків – Золочів.

В самісінькому центрі селища розташоване приміщення Золочівського районного Будинку культури Харківської області, в якому і знаходиться Золочівський історико – краєзнавчий музей. Двері його гостинно відкриті для численних відвідувачів.

Музейна колекція нараховує більше 8 тисяч предметів, серед яких: археологічні, природничі і письмово-друковані предмети, нумізматика, цінні рідкісні фотографії, етнографія та меморіальні речі. Усі ці речі характеризують матеріальну і духовну спадщину народу, який проживає на території регіону.

Сьогодні в постійно діючій експозиції музею кожен куточок присвячено певному періоду історії краю та його відомих мешканців. Природнича колекція складається із зразків корисних копалин, флори та фауни нашого регіону. Археологічна експозиція має місцеві знахідки, що знайдені на території Золочівського району. Етнографічний матеріал розповідає про життя та побут селян кінця ХІХ – початку ХХ століття. Тут представлені зразки українського вбрання та речі побутового вжитку. Фотодокументальні музейні предмети дають можливість відстежити історію розвитку селища. Експозиція залу «Золочів у роки Великої Вітчизняної війни» розповідає про страшний період німецької окупації. Тут представлені газети тих років, фотографії учасників бойових дій, медалі, документи.

Багато чого пережила ця земля: і війни, і голод, і революцію… Але годувала, піднімала, випускала зі свого гнізда дітей, які розліталися по світу, по-доброму згадуючи свою рідну домівку – маленьку батьківщину. Особлива гордість краю – просвітитель і філософ Г.С. Сковорода, винахідник першого кіноапарату в кінці XIX ст. Й.А. Тимченко, заслужений артист Російської Федерації Д.І. Ільченко, видатний хімік Д.І. Хрущов, заслужений журналіст України В.П. Хворост, чемпіон світу по боксу без правил І. Вовчанчин, Герой Російської Федерації льотчик-космонавт Ю.І. Онуфрієнко, Заслужений артист України А.П. Воронін.

Загальновідомо: на людину лягає тягар часу, епохи. Але цей процес має і зворотню силу. Люди творять епоху. І, значною мірою, громадську думку, духовне середовище формують письменники. У с. Олександрівка Золочівського району народився відомий український письменник і журналіст П.Ф. Автомонов. Великий здобуток музею – це подаровані матеріали людиною незвичайної долі Іраїдою Дмитрівною Кривич. Це донька відомого українського письменника, борця за незалежну Україну Миколи Хвильового.

До послуг відвідувачів – оглядові та тематичні екскурсії, а для учнів проходять пізнавальні уроки. Проводиться активна лекторна робота в учнівських аудиторіях.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш музей і перегорнути сторінки історії Золочівщини.

Історія музею

Витоки музею йдуть ще з 1977 року, коли ентузіасти селища почали збирати матеріали і експонати для відтворення історії Золочівщини. Спочатку це був музей на громадських засадах. Згодом ініціатива засновників знайшла гідне продовження у відповідних рішеннях Харківської обласної та Золочівської районної рад про створення краєзнавчого музею, виділенню йому приміщення в центрі селища та відповідного фінансування. З 1996 року музей отримав статус комунального закладу.